V naší ambulanci poskytujeme jak očkování hrazené zdravotní pojišťovnou, tak i to nadstandardní, které si hradíte sami. Pro všechna očkování platí, že byste ve dnech před aplikací měl/a být zdravá/ý, bez horečky, kašle. Po aplikaci pak byste měl/a být cca 30 minut v čekárně pro včasný záchyt a léčbu případných nežádoucích účinků. Prosím, počítejte s tím. Pokud Vás čeká více očkování (např. proti tetanu a klíšťové encefalitidě), zpravidla chceme odstup mezi jednotlivými aplikacemi 14 dní.

  • Očkování proti tetanu – poslední očkování u dětského lékaře se podává v 10 letech, přeočkovávat jednou dávkou by se mělo po 15 letech do 65 let. Pokud je Vám více než 65 let, pak po 10 letech. V případě, že tyto termíny nedodržíte, postupujeme individuálně. Očkování je všem hrazeno zdravotní pojišťovnou a vakcíny máme dostupné v ambulanci. Očkujeme celoročně, bez objednání očkujeme úterý-pátek mezi 10-12, pokud chcete přijít v jiný čas, prosím objednejte se, vyjdeme Vám vstříc.
  • Očkování proti COVID-19 – očkuje se dle aktuálních doporučení
  • Očkování proti sezónní chřipce – očkuje se každoročně před chřipkovou epidemií – cca na přelomu října/listopadu. Pro každý rok je připravena vakcína, která Vás ochrání proti 4 nejpravděpodobnějším chřipkovým virům. Na očkování hrazené ze zdravotního pojištění mají nárok všichni nad 65 let a mladší v případě, že se léčí s chronickým onemocněním. Zda máte na očkování nárok Vám na požádání rádi sdělíme. V případě, že máte nárok na očkování ze zdravotního pojištění, se Vás u vstupní prohlídky zeptáme, zda o něj máte zájem, pomůžeme Vám každoročně hlídat termíny a na očkování Vás objednáme na konkrétní den. Vakcíny máme v době očkování dostupné v ambulanci.
  • Očkování proti pneumokokovým infekcím (způsobují nejčastěji těžký zápal plic) – na toto očkování hrazené ze zdravotního pojištění mají nárok všichni nad 65 let.
  • Očkování proti klíšťové encefalitidě – nadstandardní očkování nehrazené ze zdravotního pojištění, ale zdravotní pojišťovny na něj přispívají. Zpravidla očkujeme 3 dávky v úvodu, další přeočkování je po 3-5 letech. Očkujeme celoročně, v případě očkování v jarních/letních měsících volíme zrychlené schéma. V ambulanci běžně míváme vakcíny FSME-IMMUN.
  • Očkování proti černému kašli – nehrazené ze zdravotního pojištění, lze kombinovanou vakcínou proti tetanu, záškrtu a černému kašli, nejdříve 1 rok po očkování proti tetanu, nejlépe ale využít i jako přeočkování proti tetanu. Doporučováno 1x za dospělost, ideálně před narozením malých děti do rodiny. Je potřeba nám sdělit záměr nechat se naočkovat, protože vakcínu běžně v ambulanci nemáme.
  • Očkování proti infekčním žloutenkám A, B lze očkovat jednotlivě (žloutenka typu A 2 dávky, žloutenka typu B 3 dávky), ale existuje i vakcína chránící proti oběma typům (3 dávky). Je potřeba nám sdělit záměr nechat se naočkovat, protože vakcínu běžně v ambulanci nemáme.
  • Cestovatelská očkování – (např. vakcína proti tyfu) nehrazená ze zdravotního pojištění – očkujeme po objednání, vakcíny standardně v ambulanci nemáme. Nejsme schopni naočkovat vakcínu proti žluté zimnici, v případě potřeby tohoto očkování se obraťte na očkovací centra (https://www.ockovacicentrum.cz).